Czas letni niewątpliwie warto wykorzystać w pełni. Rodzice powinni starać się przebywać jak najwięcej z dzieckiem na świeżym powietrzu, aby ograniczyć styczność z elektroniką. Jeśli tylko pogoda dopisuje, to dziecko na pewno z miłą chęcią spędzi z nami wspólny czas na zewnątrz. Warto więc zadbać o organizację dnia i wyszukanie ciekawych zajęć, aby dziecko dobrze się bawiło i miło wspominało ten czas.

1.Piłka, hula-hop, gra w klasy

Przedszkolaki niemal zawsze wręcz tryskają energią. Jeśli więc mamy możliwości i chęci, to warto zorganizować im zabawy na zewnątrz, które wymagają od uczestników zaangażowania oraz aktywności fizycznej. W tym celu wystarczy zwykła piłka, skakanka lub hula-hop, aby dziecko mogło w aktywny sposób bawić się na świeżym powietrzu.

2.Piaskownica

Jednym z najstarszych i najczęściej praktykowanych pomysłów na zabawę na zewnątrz z pewnością jest budowanie w piasku. Obecnie niemal wszędzie można znaleźć place zabaw, na których zlokalizowane są piaskownice. W ten sposób dziecko może samodzielnie budować lub też wspólnie z rówieśnikami. Co więcej zabawy w piaskownicy są na tyle łatwo dostępne, że można z nich korzystać nawet każdego dnia.

3.Malowanie kredą

Jaka jest jedna z najlepszych zabaw dziecięcych, którą zawsze miło się wspomina po latach? Z pewnością można do takiej grupy zaliczyć malowanie kredą na chodniku. W ramach takiej zabawy można z rówieśnikami wymyślać różne koncepcje. Malowanie zwierząt, obrazków, czy też zabawa w podchody. Z kolei wraz z rodzicami można w kreatywny sposób uczyć się liter, cyfr, zdań, czy też nawet angielskich wyrażeń.

Jak widać w okresie wiosenno-letnim bez żadnego problemu znajdziemy liczne pomysły na zabawę z dziećmi. W tym celu nie trzeba kupować drogich zabawek i akcesoriów, ponieważ wystarczy piłka, skakanka, czy też zabawki do piaskownicy oraz kawałek kredy. Z kolei dzieci na pewno będą zachwycone spędzaniem czasu na zewnątrz w towarzystwie swoich rodziców oraz opiekunów.