Zapewne każdy dorosły miał okazję zagrać choć raz w popularną grę w statki. Kiedyś do świetnej zabawy przy tej grze wystarczyła kartka w kratkę oraz długopis. Obecnie gracze mogą korzystać ze specjalnych plansz, zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych, które jeszcze bardziej urozmaicają rozgrywkę.

Na czym polega gra w statki?

Gra w statki to nic innego jak zatapianie obiektów rywala. Zasady gry są bardzo proste. Kto szybciej zatopi okręty rywala, ten wygrywa. Jak już mówiliśmy we wstępie, do gry wystarczy kartka papieru i długopis. Każdy z graczy rysuje u siebie pole 10×10 kratek. Po wyznaczeniu pola należy od góry oznaczyć je literami od A do J, a w pionie od 1 do 10. Warto zaznaczyć, aby przygotować dwie takie plansze, gdyż możemy na drugiej planszy śledzić nasze strzały w okręty rywala. Zapisywanie naszych celnych i niecelnych strzałów na pewno pozwoli nam lepiej podejmować decyzje o kolejnych ruchach w grze.

Gdy mamy już jednakowe dwie plansze, to możemy przejść do rysowania naszych okrętów. Najczęściej gracze umawiają się w taki sposób, że rysują po jednym czterookrętowcu, trzyokrętowcu, dwuokrętowcu i jednookrętowcu. Analogicznie czterookrętowiec będzie składał się z czterech kratek, trzy z trzech, dwu z dwóch i jeden z jednej. Po rozrysowaniu okrętów można przejść już do kolejnego etapu gry, jakim jest oddawanie strzałów i zatapianie okrętów przeciwnika. Gra w statki na pewno zapewni zarówno dzieciom, jak i dorosłym mnóstwo frajdy.

Gra w statki sposobem na wolny czas podczas ferii zimowych i nie tylko

Warto dodać, że gra w statki może być świetnym sposobem na spędzanie czasu podczas ferii zimowych. Szczególnie teraz, gdy nie w każdym miejscu w Polsce będą dostępne inne atrakcje dla dzieci. Dla niektórych dobrą opcją może być również e-sport, o którym wypowiedzieli się ostatnio liderzy partii rządzącej. Więcej o tym przemówieniu na temat e-sportu przeczytacie na stronie GameRank. Czy również jesteście za tym, aby propagować e-sport już u najmłodszych?