Rodzice doskonale wiedzą o tym, że dzień urodzin dla dzieci to prawdziwe święto. Warto więc zorganizować dzieciom przyjęcie urodzinowe. Uroczystość może być udana nawet wtedy, gdy będzie skromna. Wystarczy zadbać o ciekawe zabawy urodzinowe dla dzieci, a uroczystość na pewno będzie udana. Jakie więc są popularne i polecane zabawy dziecięce na urodziny?

Kalambury

Niewątpliwie jedną z najbardziej ponadczasowych zabaw dziecięcych są kalambury. W tę grę można zagrać po prostu zawsze i wszędzie. Nie musimy posiadać dodatkowych sprzętów, czy też innych akcesoriów. Wystarczy jedynie narzucić odgórny pomysł, wokół czego gra ma się opierać. Jeśli chodzi o przyjęcie urodzinowe, to ciekawym pomysłem może być kalambury, w którym dzieci będą odgrywały postacie z bajek. Oczywiście przedstawiającym postacie może być osoba dorosła, a zadaniem najmłodszych będzie jedynie odgadnięcie postaci.

Poszukiwanie skarbów

Czy może być dla dzieci coś bardziej ekscytującego i trzymającego w napięciu niż skarby? Wydaje się, że ta ponadczasowa zabawa w poszukiwanie skarbów idealnie sprawdzi się na przyjęciach urodzinowych. Skarbami, które będą do odkrycia dla dzieci może być naprawdę wszystko. Począwszy od słodkości, po pluszaki, a na wielu innych zabawkach i artykułach kończąc. Tutaj każdy rodzic ma naprawdę spore do popisu, aby dostosować zabawę do swoich warunków i możliwości.

Głuchy telefon

W jaki sposób można wywołać śmiech, radość i euforię u dzieci? Na pewno świetną zabawą, która wywoła poruszenie wśród najmłodszych jest głuchy telefon. Przekazywanie informacji od osoby do osoby często kończy się bardzo dobrą zabawą i śmiechom nie ma końca. Warto np. wcześniej zaplanować tę zabawę i przygotować ciekawe twierdzenia na karteczkach, które następnie będą odczytywane przez dzieci. Taka zabawa na pewno jest atrakcyjnym zajęciem dla wszystkich zgromadzonych, a dzieci będą miały przy głuchym telefonie mnóstwo frajdy.

Niektórzy rodzice zastanawiają się, czy warto wyprawić urodziny dziecka w domu. Są tego oczywiście zalety i wady, podobnie zresztą jak w przypadku innych możliwości organizacji urodzin. Więcej o tym czy warto zorganizować urodziny dziecka w domu przeczytamy w artykule na stronie liweb.pl.