Śnieg za oknem to bardzo przyjemny widok. I o ile dorośli mogliby z tym twierdzeniem dyskutować, o tyle dzieci na pewno cieszą się, gdy na zewnątrz pojawia się biały puch. Dla nich oznacza to wygłupy ze śniegiem i różne zimowe zabawy na śniegu. W jakich zabawach ruchowych mogliby uczestniczyć zarówno dzieci, jak i dorośli?

Bałwanki, śnieżki i aniołki

Pierwszy śnieg od razu wywołuje w nas wszystkich chęć zbudowania bałwana. I to na pewno jest świetna propozycja na wspólne spędzanie czasu przez dzieci oraz dorosłych. Budowanie bałwana wspólnymi siłami może dostarczyć wiele radości wszystkim uczestnikom. A w międzyczasie można pokusić się jeszcze o zrobienie aniołków na śniegu, czy też rzucania śnieżkami.

Bardziej kreatywne osoby mogą nawet spróbować stworzyć jakiś cel lub tarczę, do której będą celować za pomocą śnieżek. Takie zabawy zimowe dla dzieci i dorosłych to na pewno świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu. I w taki sposób można spędzać czas po prostu wszędzie, ponieważ wystarczy nam odrobina wolnej przestrzeni oraz śnieg.

Sanki, łyżwy i kulig

Kolejnymi propozycjami na rodzinne spędzanie czasu na śniegu są na pewno sanki, łyżwy i kulig. Do tych propozycji musimy się już nieco bardziej zaangażować, ponieważ musimy mieć jakieś akcesoria, prawda? Jednak zjeżdżanie na sankach równie dobrze można zastąpić równie popularnym jabłuszkiem lub nawet zwykłą siatką, co kiedyś robiło mnóstwo dzieci. Jeśli tylko w pobliżu znajduje się górka do zjeżdżania na sankach, to najmłodsi na pewno już doskonale będą wiedzieć jak ją wykorzystać.

Podczas okresu zimowego nie może zabraknąć również wypadu na łyżwy oraz zimowego kuligu w wyjątkowej aurze. Pamiętajmy jednak, aby jazda na łyżwach odbywała się jedynie na oficjalnych lodowiskach, na których panują bezpieczne warunki. Ślizganie się i jeżdżenie łyżwami po zamarzniętym jeziorze mogłoby skończyć się nieszczęśliwą sytuacją, dlatego unikajmy takich miejsc.

Niewątpliwie ciekawą propozycją dla najmłodszych oraz dorosłych jest również kulig. Są one organizowane z reguły w gronie rodziny, znajomych i przyjaciół. Zimowe kuligi z ciepłą herbatą w rękach są naprawdę wyjątkową przygodą, której koniecznie musimy spróbować. Z pewnością dzieci ucieszą się z takiej formy spędzania wolnego czasu, z kolei rodzice będą mogli przypomnieć sobie młodzieńcze czasy.