Skompletowanie wyprawki dla niemowlaka to zadanie, przed którym staje każdy rodzic. Nie jest ono jednak ani łatwe, ani szybkie. Na rynku bowiem dostępna jest szeroka gama produktów dla noworodków i niemowląt. Młodzi rodzice muszą z nich wybrać te, które faktycznie będą potrzebne maluszkowi w pierwszych dniach, tygodniach i miesiącach życia. Ten wybór utrudniają dodatkowo wszechobecne poradniki, które mówią, że tak naprawdę to wszystkie gadżety są niezbędne. Czy tak jest faktycznie? Co warto wybrać do wyprawki niemowlaka, a co lepiej pominąć?

Ile rodziców, tyle opinii

Wyprawka dla niemowlaka to gorący temat. Na forach, blogach i serwisach paritengowych rodzice spierają się jakie akcesoria dla niemowląt są tymi niezbędnymi, a jakich zakup sobie lepiej odpuścić. Przyglądając się tym dyskusją, stwierdzić można jedno: jednej dobrej listy wyprawkowej nie ma. To, co sprawdziło się w przypadku jednego maluszka, może okazać się zupełnie niepotrzebne drugiemu. Jeden maluch będzie zachwycony spaniem w śpiworku, inny będzie wolał kokon czy otulacz. Jedne pokocha smoczek uspokajający, inny nawet nie będzie chciał spojrzeć w ich stronę. Warto pamiętać więc, że ile rodziców i dzieci, tylko opinii i doświadczeń. Warto z nich czerpać, a jednocześnie nie zapomnieć o własnej intuicji.

Must have wyprawki niemowlęcej

Są takie akcesoria dla niemowląt, których nie może zabraknąć w żadnej wyprawce. Uniwersalne i niezwykle praktyczne przydadzą się nie tylko w pierwszych tygodniach, ale i miesiącach życia dziecka. Ich komplet młodzi rodzice odnajdą w Jukki.pl.

Przeglądając propozycje sklepu Powinni oni zwrócić uwagę po pierwsze na pieluszki: tetrowe, flanelowe lub muślinowe. Uszyte z bezpiecznych, przewiewnych i naturalnych materiałów nie tylko zastąpią pampersy, ale i spiszą się na wielu innych polach. Wykorzystać można je jako lekkie okrycie, osłonę przed słońcem, do wycierania delikatnej skóry malucha, jako otulacz, podłoże do pierwszych zabaw, dyskretne zasłonięcie się podczas karmienia piersią. Wyprawka niemowlaka powinna zawierać co najmniej kilka sztuk pieluszek, najlepiej z różnego rodzaju materiału.

Kolejny must have wyprawki to kocyk. W Jukki.pl przyszli rodzice mogą kupić go solo lub w większych zestawach np. z poduszeczką lub 5- elementowym komplecie z kokonem, materacykiem, poduszka – miś, poduszeczka. Najlepsze kocyki dla niemowląt to te dzianinowe, z włókien bambusowych, bawełniane, z wełny Merino. Materiały te zapewniają delikatnej skórze odpowiednią cyrkulację, nie wywołują podrażnień, są hipoalergiczne, sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą. W Jukki.pl dodatkowo wszystkie tekstylne akcesoria dla niemowląt szyte są z materiałów certyfikowanych znakiem STANDARD 100 by OEKO-TEX®.

Wyprawka niemowlęca musi również zawierać kosmetyki, które sprostają wymaganiom delikatnej i wrażliwej skóry maluszków. Takie właściwości mają preparaty stworzone na bazie roślinnych składników, bez barwników, konserwantów i innych sztucznych substancji. Od pierwszych dni życia używać można m.in. kosmetyki Sylveco, które w szerokiej gamie dostępne są na Jukki.pl. W ofercie znajdują się zarówno kremy pielęgnujące, jak i szampony, płyny do kąpieli czy zasypki.