Lalki Barbie od dziesięcioleci plasują się w czołówce ukochanych zabawek dzieci na całym świecie. Pierwsza lalka Barbie, którą dostaje się z jakiejś okazji, na zawsze pozostaje w pamięci. Także dlatego, że to spełnienie dziecięcych marzeń. 

Barbie bez wątpienia można nazwać ikoną wśród zabawek. Dowodem na to może być fakt, że lalka ta powstała w roku 1958, a wciąż jest popularna i uwielbiana przez dzieci na całym świecie. Przez dziesięciolecia co jakiś czas lalki Barbie przechodziły drobne modyfikacje, dzięki czemu współcześnie mają bardziej realistyczny kobiecy wygląd.  Dziś lalka Barbie to o wiele większa dostępność (także cenowa), niż bywało to wcześniej, dlatego i spełnić marzenia o jej posiadaniu jest łatwiej.

Lalka Barbie – dlaczego jest kochana od pokoleń?

Od początku lalki Barbie fascynowały tym, że wyróżniały się na tle innych zabawek. Producent – firma Matell – starał się, by Barbie oraz Ken przypominali ludzkie dorosłe postacie. I to można uznać za przyczynę fenomenu tych zabawek. Zginane nogi lalek, długie włosy i piękne stroje sprawiły, że małe dziewczynki marzyły o takiej zabawce. Poza tym producent ma też w swojej ofercie nie tylko lalki, ale i różne akcesoria. Dzięki temu podczas zabawy można stworzyć cały świat Barbie. Zabawki to jednak nie wszystko, jeśli chodzi o Barbie. Lalki stały się bohaterkami bajek, co jest tylko dowodem na to, że w przypadku dziewczynek nie ma limitu, jeśli chodzi o obecność Barbie w ich życiu. Dziewczynkom podobają się także ubrania, przybory szkolne czy dziecięca biżuteria z motywami Barbie.

Czy zabawa lalką Barbie czegoś uczy?

Dziecko bawiąc się Barbie, może odgrywać różne rodzaje scenek, co bez wątpienia pobudza dziecięcą wyobraźnię i kreatywność. Poza tym lalki Barbie to od pewnego czasu duża różnorodność – nie tylko pod względem sylwetki (są też lalki plus size) i innych aspektów wyglądu (np. koloru skóry) – dzięki czemu dziecko uczy się tolerancji. Barbie może być nie tylko księżniczką czy fashionistką, ale także: astronautką, astronomką, gimnastyczką, trenerką piłki nożnej czy lekarzem. Szerokie spektrum w tym temacie to znak dla dziewczynek, że mogą rozwijać swoje różne pasje. Poza tym Barbie ma rodzeństwo, koty, psy, króliki, o które zawsze się troszczy. Lalka uczy więc, że w życiu ważne są empatia i troska o innych.

Lalki Barbie – choć małymi krokami – bez wątpienia przeszły wiele transformacji. Dzięki temu stała się lalką nie tylko wymarzoną, ale zabawką, która odpowiada na potrzeby dzisiejszych czasów i wychowania. Dzięki temu taki prezent, to nie tylko spełnienie marzeń dziecka, ale i wiele innych pozytywnych aspektów.