Okres świąteczny to niewątpliwie czas prezentów. Niestety, ale nie wszyscy najmłodsi mogą cieszyć się z prezentów od najbliższych. Na szczęście są na świecie instytucje, firmy i organizacje, które wspierają najmłodszych. Z inicjatywą wsparcia dzieci w szpitalach wyszła marka Volvo, która postanowiła podarować najmłodszym autko elektryczne w momencie, gdy autoryzowany dealer sprzeda tego typu zabawkę.

Wyjątkowy gest marki Volvo w kierunku najmłodszych

Dzieci, które święta Bożego Narodzenia muszą spędzić w szpitalu będą mogli poczuć chociaż namiastkę świątecznego klimatu. Marka Volvo postanowiła przekazać szpitalom dziecięcym swoje zabawkowe wozy elektryczne. Do szpitala trafią wozy w ilości równej co do sprzedaży takich samochodów przez autoryzowanego dealera. Jeśli więc dealer samochodów zabawkowych sprzeda 10 takich zabawek klientom, to kolejne 10 trafi do szpitali dziecięcych. Dodajmy, że jeśli samochód elektryczny kupi osoba z Warszawy, to drugi samochód powędruje do szpitala, który będzie znajdował się najbliżej miejsca zamieszkania klienta.

Warto zaznaczyć, że akcja trwa od 6 do 17 grudnia. Jeśli ktoś chce sprawić swoim pociechom taką zabawkę, to warto to zrobić właśnie w tym czasie, aby sprawić radość również dzieciom w szpitalach. Dodajmy, że koszt takiego samochodu elektrycznego to około 1700 zł.

Dodajmy, że w innych miastach w Polsce również pojawiają się inne ciekawe akcje charytatywne. Przykładowo w Ozorkowie, a więcej o akcji charytatywnej w tej miejscowości przeczytamy tutaj.