Okres nastoletni w życiu każdego człowieka przebiega nieco inaczej. Jednak większość nastolatków właśnie w tym czasie udaje się na pierwsze spotkania towarzyskie, uczęszcza na imprezy, a nawet po raz pierwszy sięga po alkohol, używki i inne zakazane rzeczy. Jeśli masz obawy przed puszczeniem nastolatka na imprezę, to koniecznie poznaj 3 porady, dzięki którym będziesz czuć się pewniej.

1.Porozmawiaj o imprezie z rodzicami gospodarza lub innych uczestników

Zanim puścisz nastolatka na imprezę, bardzo dobrym pomysłem jest to, aby skontaktować się z rodzicami innych nastolatków, którzy również będą na tej imprezie. Jeśli impreza odbywa się w miejscu, gdzie gospodarzem są rodzice innego nastolatka, to warto zapytać o szczegóły imprezy i po prostu porozmawiać na interesujące nas tematy.

2.Konkretna godzina powrotu

Nastolatek powinien wcześniej ustalić z rodzicami sposób, w jaki wróci do domu oraz dokładną godzinę powrotu, której nie może przekroczyć. Oprócz tego musimy również poznać miejsce, w którym odbędzie się impreza. Wydaje się, że są to detale, ale czasami rodzice naprawdę nie znają nawet takich podstawowych informacji.

3.Po imprezie porozmawiajcie o imprezie

Kontakt między nastolatkiem a rodzicami często jest dosyć utrudniony z wielu względów. Rodzice powinni więc w subtelny sposób starać się nawiązać dobrą więź z nastolatkiem. Warto więc po powrocie do domu porozmawiać o imprezie. Nie chodzi tutaj jednak o wypytywanie o szczegóły z tego dnia, lecz ogólnie o tym jak było. Ile osób było? Czy wszyscy się dobrze bawili? A może wydarzyło się coś niespodziewanego? Rodzice powinni jednak pamiętać, aby nie wypytywać dziecka zbyt nachalnie. Po pewnym czasie nastolatek na pewno sam z siebie będzie chciał coś opowiedzieć. Rodzice powinni prowadzić rozmowę w jak najbardziej swobodny sposób, aby dziecko wiedziało, że może zawsze i wszędzie porozmawiać z rodzicami.