Lato to niewątpliwie dla wielu osób ulubiona pora roku. Słońce, piękna pogoda oraz ciągle czyste niebo – po prostu aż chce się żyć! Dzieci mają w takie dni naprawdę mnóstwo energii, dlatego warto im zorganizować czas w letnie dni.

Gra w klasy

Z pewnością można wymienić sporo zabaw dla dzieci, które są ponadczasowe i nigdy się nie nudzą. Jedną z nich na pewno jest gra w klasy. Szczególnie, że do tej zabawy nic nam nie potrzeba, no oprócz podstawowych rzeczy, które znajdą się na każdym podwórku. Mowa tutaj o kredzie, kamieniu i miejscu, na którym można namalować chłopka. Tylko i tyle i aż tyle wystarczy do tego, aby móc swobodnie spędzić całe dnie na dworze, a przy tym naprawdę świetnie się bawić.

Jak gra się w klasy?

Gra w klasy jest bardzo prosta. Zresztą każdy rodzic na pewno doskonale wie na czym ona polega i będzie mógł szybko przedstawić zasady wszystkim zainteresowanym. Wcześniej powiedzieliśmy sobie, że musimy namalować chłopka. I od tego właśnie należy zacząć grę. Następnie musimy go odpowiednio podzielić.

Chłopek podzielony jest na sześć kwadratów i ma u góry okrągłą głowę. Na każdym polu maluje się cyfry od 1 do 7. Następnie każdy uczestnik rzuca kamieniem w chłopka, będąc odwróconym tyłem do niego. Jeśli np. ktoś trafi cyfrę 1, to skacze na jednej nodze właśnie tam i z powrotem. Jeśli się nie przewróci, to nie trafi kolejki, a jeśli się przewróci podczas skakania na jednej nodze, to trafi kolejkę. Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach gracze respektują zasady w ten sposób, że nie można się nawet zachwiać, ponieważ wtedy również traci się kolejkę.