Sporo rodziców oraz dziadków ma pewne wątpliwości i uwagi co do tego, gdy ich dzieci zamierzają taplać się w błocie. Jednak nie ukrywajmy, że taka forma zabawy wywołuje sporo emocji i frajdy u dzieci. Tak więc dlaczego by im tego zabraniać? Lepiej zorganizować im ją w taki sposób, aby była bezpieczna oraz jeszcze bardziej przyjemna.

Dziecko nie reaguje na argumenty dorosłych

Najmłodsze istnienia na tym świecie, gdy tylko zobaczą kałużę lub błoto, od razu chciałyby się w nie wręcz rzucić. I jest to reakcja jak najbardziej normalna. Co więcej dzieci często nie mogą zrozumieć, dlaczego tak naprawdę miałyby tego nie robić. Są w takim okresie, gdy nie trafiają do nich żadne racjonalne argumenty. A najczęściej dotyczą one tego, że dziecko się pobrudzi lub po prostu nabałagani. Jednak dzieciaki potrzebują takiej swobody, wolności i dobrej zabawy.

Warto więc nie tylko udostępnić im tę zabawę, ale także spróbować wyjaśnić, jak powinni się ubrać do tego typu atrakcji. Można przy okazji nauczyć dzieci dbać o rzeczy, które noszą na co dzień. Po to, aby mieli świadomość tego, że do takich zabaw lepiej używać rzeczy, które ewentualnie można zniszczyć. To również niewątpliwie pozytywnie wpłynie na szacunek najmłodszych do tego, co posiadają. Jak więc widać, niemal każdą sprawę można przekuć w pozytywne rzeczy.

Taplanie się w błocie korzystnie wpływa na ludzki organizm

Niemal z każdej strony możemy usłyszeć, że na świecie jest coraz gorsze powietrze, wszędzie pojawiają się zanieczyszczenia, a prędzej czy później zniszczy nas czarna dziura. Czy więc można gdzieś jeszcze znaleźć prawdziwie naturalne zasoby? Coś, co pozytywnie wpływa na planetę, jak i na nas samych? Jeśli dobrze poszukamy, to jak najbardziej tak. I co ciekawe, w tym wszystkim jedną z bardziej naturalnych rzeczy jest właśnie błoto. Zawiera ono mnóstwo mikrobów, które są bardzo pożyteczne dla człowieka. Dzięki temu polepsza się m.in. odpornościowy układ, a także usprawnia jego dalszy rozwój.

Zabawy w błocie dla wielu dorosłych mogą wydawać się całkowicie zbędne. Jednak to właśnie one najczęściej najbardziej kuszą dzieci. Tak więc dlaczego by im ich zabraniać, prawda? Warto po prostu ubrać nasze pociechy w gumacze, stare ciuchy, a następnie pozwolić im się taplać do woli. To na pewno będzie niosło za sobą o wiele więcej dobrego, niż rygorystyczne zabranianie dzieciom tej czynności i wywoływanie w nich negatywnych emocji. Najmłodsi mogą więc sporo skorzystać na zabawie w błocie.

Zabawa w błocie razem z dziećmi

Wiemy już, że błoto jest nie tylko atrakcyjną formą zabawy dla dzieci, lecz również rzeczą, która pozytywnie wpływa na ich zdrowie i ogólną sprawność. Dlaczego więc dorośli nie mogliby w taki sam sposób spędzać czasu z dziećmi? Wspólna zabawa z dzieckiem w wodzie oraz piasku może być niezapomnianym przeżyciem. Warto porobić sobie także wspólne zdjęcie z tego wydarzenia. W ten sposób będziemy mieli świetną pamiątkę z tego dnia. Rozważmy więc raz jeszcze, czy warto odbierać tę przyjemność dzieciom i zabraniać im wchodzenia do błota, czy może wręcz przeciwnie.