Glina rzeźbiarska do użytku domowego to świetny sposób na zabawę, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Szczególnie maluchy mogą dzięki temu bezpiecznie tworzyć i ćwiczyć prace manualne oraz zdolności motoryczne w zaciszu domowym, wykonując dla siebie różnego rodzaju prace rzeźbiarskie i modelarskie.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • gdzie kupić glinę rzeźbiarską do użytku domowego
  • dlaczego warto kupować dzieciom glinę rzeźbiarską do prac ręcznych

Glina rzeźbiarska to tworzywo, w którym dzieci mogą tworzyć różnego rodzaju prace manualne. Jest ona łatwa do formowania, dzielenia i zabawy rączkami. Jest całkowicie bezpieczne dla maluchów. Nie zawiera groźnych barwników, substancji zapachowych ani innych żadnych substancji, które mogą zagrozić dzieciom.

Glina rzeźbiarska – zastosowanie u osób o różnych stopniach kształcenia plastycznego

W sklepach z artykułami szkolnymi oraz dla profesjonalnych plastyków znajdziemy wiele typów gliny rzeźbiarskiej. Jednym z przykładów jest glina rzeźbiarska samoutwardzalna, którą możemy stosować na wiele sposobów i wykorzystywać do wielu ciekawych prac plastycznych, zarówno w wieku dorosłym jak i do zabawy z dzieckiem.

Glina rzeźbiarska samoutwardzalna doskonale nadaje się do rzeźbienia, odciskania, ugniatania, odlewania. Stosując glinę rzeźbiarską samoutwardzalną nie musimy wypalać wytworzonych przez nas produktów. Utwardzenie wykonanych elementów dokonuje się samoistnie. To powoduje, że glina rzeźbiarska samoutwardzalna Astra jest doskonałym tworzywem do zabawy plastycznej dla dzieci. Po utwardzeniu się wykonanych elementów możemy ją z powodzeniem pomalować farbami na różne kolory. Nie wyklucza to również innej tego typu obróbki wykonanych elementów takich jak wiercenie, szlifowanie czy cięcie.

Gliny rzeźbiarskiej samoutwardzalnej nie musimy poddać procesowi wypalania w stosownych piecach, osiągających bardzo wysoką temperaturę. Proces zabawy gliną jest o wiele tańszy i możliwy do wykonania w zaciszu domowym.

Glina rzeźbiarska samoutwardzalna Astra – jedno z najszlachetniejszych tworzyw plastycznych. Jakie ma jeszcze zalety?

Warto pamiętać o tym, że glina rzeźbiarska samoutwardzalna Astra jest materiałem bardzo łatwym do obróbki, gładkim i delikatnym. Dzięki temu nawet małe rączki mogą bez przeszkód bawić się tym materiałem plastycznym.

Glina rzeźbiarska jest materiałem wysoko plastycznym, a co równie ważne odpornym na wilgoć. Pozwala to umieścić wykonane wyroby w przydomowym ogrodzie bez uszczerbku dla tych wyrobów i obaw, że zostaną one uszkodzone przez czynniki zewnętrzne takie jak pogoda, deszcz, słońce. Ponadto nie brudzi, nie pozostawia plam na ubraniach czy płótnie, co jest jej niewątpliwą zaletą. Glina rzeźbiarska samoutwardzalna może zostać po wykonaniu odpowiednich kształtów pokryta zarówno najtańszymi farbami akrylowymi jak i farbami plakatowymi, co znacznie zmniejsza koszty upiększania wykonanych wyrobów. Ponadto daje możliwość korzystania z tanich wyrobów do ozdabiania wyrobów z gliny przez dzieci w zaciszu domowym. To znacznie obniża koszty zabawy w rzeźbienie dla dzieci, która z pewnością jest dużą wartością dla poszerzenia zdolności manualnych maluchów.

Gdzie kupić glinę rzeźbiarską od Astra Polska?

Glina rzeźbiarska od Astra Polska jest możliwa do nabycia w każdym profesjonalnym sklepie plastycznym. Możemy ją zakupić również online, w sklepach internetowych. To jedno z najszlachetniejszych tworzyw plastycznych jest bez problemu dostepne w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę „glina rzeźbiarska samoutwardzalna Astra” i przeanalizować oferty, które nam się wyświetliły. Udanych zakupów.