Czy wiecie, że nawet maluszek może mieć jesienią chandrę? Warto wiedzieć, że krótszy dzień i mniej słońca sprawiają, że dziecko jest bardziej ospałe i rozkojarzone. Podobnie jak dorośli, tak samo i dzieci mogą w tym okresie borykać się z najróżniejszymi emocjami. Na szczęście możemy mu poprawić humor za pomocą takich oto prostych trików:

1. Wymieńmy żarówki na mocniejsze

A oprócz lampy zapalmy kilka mniejszych. Pamiętajmy też o częstym wietrzeniu mieszkania i pokoju dziecka. Stojące i zbyt ciepłe powietrze odbiera resztki energii, której w tym okresie i tak jest dosyć mało.

2. Warto korzystać ze słońca

Najlepiej w porach, kiedy obydwoje możecie (Ty i dziecko) „nałapać” promieni słonecznych dla siebie najwięcej, czyli około południa. Jesienią cenny jest każdy słoneczny promyk, dlatego naprawdę warto korzystać ze słonecznych dni.

3. Śmiejmy się z dzieckiem

Warto wiedzieć, że nic nie poprawia humoru tak bardzo jak uśmiech. Psychologowie już dawno udowodnili, że nawet trzymanie ołówka między zębami poprawia nastrój, bowiem kiedy unosimy kąciki ust, nasz mózg dostaje informację: „Jest świetnie”. Dlatego praktykujmy często zabawy oraz sprawmy, aby dziecko co jakiś czas miało powód do radości. Nam również na pewno się to przyda.

4. Ruszajmy się z dzieckiem

Pod wpływem aktywności wytwarzają się endorfiny nazywane hormonami szczęścia. Starajmy się, aby malec mógł jak najwięcej skakać, biegać oraz ogólnie zaliczać aktywność fizyczną. Zachęcajmy go do ruchu, inicjując zabawę w berka, zapraszając do tańca przy skocznej muzyce, czy też wychodząc na dwór pograć w piłkę.