Zabawa magiczną kostką Rubika towarzysz nam już od lat 80- tych. Przeznaczeniem zabawy jest po prostu logika i logiczne myślenie.

Kostka Rubika jak każdy widzi jest kolorowa. Zadanie polega na tym, aby ułożyć kwadraty tak, aby jeden kolor występował w danym rzędzie. Np. jeżeli wybierzemy kolor niebieski, ułóżmy nasze kwadraty tylko w tym kolorze.

Anatomiczna budowa naszej kostki nie jest zbyt skomplikowana. Składa się bowiem z 26 elementów sześcianu, a także z przegubu zlokalizowanego na środku kostki. Przegub został tak wbudowany w naszą kostkę, aby można było przekręcać ją według naszych założeń i dopasowywać pod względem kolorystyki. Warto zapoznać się z instrukcją dotyczącą etapów kostki. Etapy są dostosowane do poziomu gracza. Wiadomo, że najlepiej jest zacząć od tego początkowego.

Gdy już nabierzemy wprawy ( nie przychodzi to szybko, ale warto cierpliwym) będziemy mogli ułożyć naszą kostkę Rubika bez patrzenia. Nie ma określonej liczby ruchów dotyczących ułożenia kostki, ponieważ każdy wyznacza sobie to sam. Wszystko zależy na jakim poziomie działa nasza logika i jak sobie to zaplanujemy. Wiadomo, że im mniej ruchów, tym lepiej dla nas.

Kostka Rubika powstała również z myślą, aby rozładować nasz stres. Zabawa kostką jest idealna zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Niemniej jednak bardziej pasuje do dzieci starszych, ponieważ mniejsze towarzystwo może nie do końca rozumieć o co chodzi. Podobno najgorsze co może nas spotkać, to kostka, w której ktoś po złości pokrzyżował nasze szyki i poprzesuwał kwadraciki. Wtedy często musimy zaczynać od nowa lub rzucić kostkę w kąt.