Zabawa dla dzieci z Baba Yagą w tle towarzyszy nam już od kilku lat. Na pewno pamiętamy ją jako zabawę z dzieciństwa.

Gra przeznaczona jest dla minimum trzech uczestników. Wiadomo, że im więcej dzieci, tym zawsze weselej. Można także zaangażować do zabawy starsze pokolenie dorosłych lub sąsiadów.

Na początku wybieramy jedną osobę, która będzie zaszczycona sprawowaniem powierzonej funkcji Baba Yagi. Osoba Baba Yagi odwraca się tyłem do pozostałych uczestników zabawy. Reszta stoi np. na wyznaczonej linii. Gra rozpoczyna się w momencie, gdy BabaYaga zaczyna odliczanie. Mówi wówczas na głos magiczne słowa, a brzmią one następująco: Raz, dwa, trzy Baba Yaga patrzy. W momencie, gdy Baba Yaga wypowiada słowa naszym zadaniem jest bieganie do przodu. Gdy Baba Yaga się odwraca, wszyscy powinniśmy stać w różnych pozach, przybierając różne figury.

Kolejnym etapem gry jest ocenienie przez Baba Yagę, czy ktoś się nie rusza. W momencie poruszenia się dana osoba wraca na pozycję startową. Wygrywa ta osoba, która pierwsza dotknie kryjówki Baba Yagi,. Osoba wygrana zamienia Baba Yagę, a Baba Yaga dołącza do pozostałych uczestników gry na pozycję startową.