Grillowanie jest jednym z ulubionych sposobów spędzania czasu naszych rodaków. Wielu z nich z wytęsknieniem oczekuje poprawy pogody, umożliwiającej zorganizowanie plenerowej imprezy, w której potrawy z rusztu odegrają pierwszorzędna rolę. Nowoczesne rozwiązania, takie jak Lotusgrill XXL, mogą znacząco poprawić komfort jej uczestników oraz ułatwić przyrządzenie potraw gospodarzom.

Lotusgrill XXL – podstawowe informacje

Produkt ten wyróżnia się specyficzną konstrukcją, odmienną od rozwiązań stosowanych zwykle w tradycyjnych grillach. Zapewnia ona z jednej strony łatwy montaż, z drugiej – zapobiega przesączaniu się tłuszczu na palenisko z węglem drzewnym. W rezultacie tłuszcz nie spala się. Znacznie ułatwia to korzystanie z Lotusgrill XXL, ponieważ jego użytkowanie nie powoduje powstawania nieprzyjemnych zapachów i dymu.

Lotusgrill XXL jest również świetnym rozwiązaniem dla osób, ceniących sobie zdrowe odżywianie. Fakt, że nie dochodzi do zapłonu tłuszczu, powoduje, że nie pojawia się również ryzyko skażenia żywności niekorzystnymi dla zdrowia tego procesu. Ma to niestety często miejsce przy użytkowaniu tradycyjnych urządzeń do grillowania. Wykorzystanie nowatorskiej konstrukcji grilla XXL Lotusgrill, pozwala więc na wyeliminowanie zagrożeń dla zdrowia.

Poznaj zalety urządzenia

Wspomniano już o specyficznej konstrukcji grilla XXL firmy LotusGrirll. Jej zastosowanie znacznie poszerza możliwości przyrządzania potraw na tym urządzeniu. Brak  dymu, wydzielającego się podczas spalania tłuszczu, który – w odróżnieniu od tradycyjnych grillów – nie ma możliwości przedostania się do paleniska z węglem, umożliwia jego stosowanie nie tylko w plenerze. Równie dobrze można użyć go na zadaszonym tarasie bądź balkonie. Możemy być przy tym pewni, że na stropie ponad grillem nie pojawią się charakterystyczne ślady, będące wynikiem działania dymu.

Zaletą tego urządzenia są również jego rozmiary, pozwalające na organizację naprawdę dużych imprez. Nowatorska konstrukcja będzie też niewątpliwą ciekawostką, którą gospodarz może się pochwalić znajomym i rodzinie.

Urządzenie jest tez mobilne. Zestaw kółek ułatwia znacząco jego przesuwanie, dzięki czemu jego przemieszczanie nie stanowi problemu nawet dla młodszych domowników.

Rozwiązanie to jest również niezwykle praktyczne w użytkowaniu. Tłuszcz, zbierający się w specjalnym pojemniku, nie zanieczyszcza urządzenia. Dzięki temu utrzymanie czystości jest znacznie łatwiejsze, a czas poświęcony na konserwację Lotusgrill XXL – znacznie krótszy.