Kompletowanie wyprawki dla noworodka to wbrew pozorom trudne zadanie. Dostępnych na rynku produktów jest bowiem całe mnóstwo, co dodatkowo sprawia, że wybór konkretnych jest jeszcze bardziej kłopotliwy. Rodzice najczęściej wybierają dla swoich dzieci kocyki czy otulacze, lecz nie powinni zapominać o rożkach niemowlęcych, które sprawdzają się o każdej porze roku.

Rożek na zimę, rożek na lato

Rożki niemowlęce możemy zobaczyć już w szpitalach, i to bez względu na to, o jakiej porze roku dziecko przyjdzie na świat. Zazwyczaj podawane jest ono mamie właśnie zawinięte w rożek niemowlęcy. Wszystko dlatego, że maluchy bardzo szybko tracą ciepło, które wręcz uwielbiają. Ścisk kojarzy im się natomiast z chwilami, które spędziły w brzuchu mamy. Rożki niemowlęce zatrzymują przy ciele maluszka ciepło, dzięki czemu czuje się on bezpiecznie. Latem wystarczy ubrać maluszka w body i zawinąć w rożek, zimą zaś dobrze, jeśli dziecko ma na sobie pełne ubranko, chyba że zdecydujemy się na modele z dodatkowym ociepleniem, na przykład polarowe.

Nie tylko dla noworodków

Rożki niemowlęce mogą posłużyć dziecku mniej więcej do ukończenia przez nie 3. miesiąca życia. Wtedy bowiem maluszek jest już na tyle duży, że trudno jest go owinąć rożkiem. Z drugiej zaś strony przeszedł on już okres adaptacji, dlatego czuje się na świecie o wiele lepiej, niż od razu po wyjściu z brzucha mamy. Co ważne, rożki niemowlęce mogą posłużyć nam nie tylko przez pierwsze miesiące życia dziecka. Wielu rodziców wykorzystuje je jako letnie kocyki do przykrywania dziecka, gdy śpi. Doskonale sprawdzą się one na przykład do wózka czy do samochodu. Rożek niemowlęcy można też wykorzystać jako matę, na której dziecko będzie leżało, na przykład idąc w gości. Latem sprawdzi się on również jako kocyk, gdy wybieramy się z maluchem na łąkę. Jak widać, pozornie zwykły rożek niemowlęcy ma bardzo wiele zastosowań i wcale nie trzeba chować go wgłąb szafy, gdy maluszek przestanie się w nim mieścić. Często rożki niemowlęce wykorzystywane są nawet jako kocyki dla lalek.

Łatwy w utrzymaniu

Dla rodziców niezwykle istotne jest, aby rzeczy, które kupują dla swoich pociech, były łatwe w utrzymaniu. Mowa przede wszystkim o tym, aby można było je prać w wysokich temperaturach oraz aby schły w krótkim czasie. Rożki niemowlęce charakteryzuje najwyższa jakość wykonania, a materiał, z którego są wykonane, powinien być odporny na działanie detergentów czy właśnie na wysoką temperaturę. Dzięki temu rożki niemowlęce mogą towarzyszyć dziecku przez niemal cały czas.