Producenci, którzy tworzą gry planszowe z każdym kolejnym rokiem rozwijają się i zaskakują coraz to bardziej nowszymi pomysłami na rozrywkę. Jednak w obliczu tych wszystkich innowacji, na rynku pozostaje wciąż jedna gra, która nie zmieniła się tak diametralnie w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Mowa tutaj o znanej każdemu grze Monopoly.

Monopoly to dla wielu najlepsza gra

Gra, która niszczy związki, przyjaźnie i skłóca na wieki. Tak w żartobliwy sposób mówi się o tej grze planszowej. Jednak zasady oraz mechanikę zna każdy, tak też nie trzeba jej nikomu przedstawiać. Kto by pomyślał, że ta gra będzie miała taką popularność.

Sama gra na przestrzeni lat otrzymała dużą liczbę tak zwanych edycji. Tak też mamy do czynienia z wieloma nawiązaniami do filmów, komiksów czy też znanych światowych budowli, które kupujemy podczas rozgrywki. Oczywiście oprócz tego dostajemy również, edycję w której gracze posiadają kartę kredytową, a zaś w kolejnej jesteśmy nastawieni na nieczyste zagrywki, które są mechaniką gry.

Gra rodzinna oraz na spotkania ze znajomymi

Można śmiało powiedzieć, że ten tytuł jest idealny jeśli chodzi o spokojne spotkania w gronie znajomych. Ilekroć ta gra pojawia się na stole, atmosfera zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Jest to efekt realizacji oraz tego, że każdy chce wygrać. Nie ma co się oszukiwać, ta gra faktycznie powoduje różnego rodzaju emocje, ale nie zawsze rozgrywka w tę planszówkę, musi się kończyć przewróconym stołem.

Monopoly dla rodziców

Popularność gry Monopoly osiągnęła tak wysoki poziom, że jest dzisiaj dostępna również  w kasynach internetowych. Jednakże takie miejsca mogą odwiedzać jedynie osoby dorosłe, które mogą tutaj zagrać w Monopoly z komputerem. Monopoly należy do jednej z wielu internetowych gier kasynowych, która została przeniesiona w świat wirtualny. Nadal generuje wspaniałe emocje i nadal cieszy się dużym powodzeniem.