W dobie dzisiejszych komputerów, smartfonów i szeroko pojętej elektroniki, aktywność fizyczna pełni coraz mniejszą rolę w życiu, zwłaszcza u dzieci. Rodzice i nauczyciele widzą ten niebezpieczny trend i starają mu się zapobiec. Jednym ze sposobów na przeciwdziałanie złemu wpływowi elektroniki i nowoczesnych urządzeń na dzieci jest zachęcani ich do aktywności fizycznej i sportu. Piłka nożna wydaje się znakomitym wyborem.

Spędzanie wolnego czasu przez dzieci

Dzieci zamiast biegać i bawić się na podwórku z koleżankami i kolegami, to tak naprawdę siedzą zapatrzeni w ekrany swoich elektronicznych gadżetów. Co więcej, wielu rodziców nic z tym nie robi, a jeśli próbuje interweniować, to po kilku próbach i tak sobie odpuszcza z niezadowalającym skutkiem. Lekarstwem na to zjawisko może być szkółka piłkarska. Na fali sukcesów polskich piłkarzy (więcej na www.sportfanatic.pl), a przede wszystkim Roberta Lewandowskiego, każdy mały chłopiec marzy o byciu gwiazdą piłki nożnej. Pod okiem trenerów stawiają swoje pierwsze kroki na murawie. Treningi, mecze i turnieje wypełniają czas lepiej niż tablet czy telefon.

Sport zostaje z człowiekiem na całe życie

Jest wysoce prawdopodobne, że dziecko, które uprawia sport, także w życiu dorosłym nie będzie od niego stronić. Jednak, aby dziecko w ogóle zachęciło się do uprawiania sportu, to rodzice muszą się wykazać cierpliwością i oddaniem. Zawożenie na treningi, czy też poświęcanie weekendów na turnieje piłkarskie po prostu wymaga samozaparcia. Jednak radość na twarzy małego piłkarza z pewnością wynagradza podjęty trud. Szkółka piłkarska uczy małego chłopca rywalizacji, samodyscypliny i koleżeństwa. Pozwala nierzadko rozładować niespożyte pokłady energii, które niewątpliwie cechują dzieci. Gdy młody człowiek zmęczony treningiem wróci do domu, to naprawdę nie będzie miał już ochoty na kłótnie z rodzeństwem czy inne utarczki. Trzeba wspierać dzieci w realizacji planów i w pełni motywować by spełniały swoje marzenia.