Kilka lat temu popularnością cieszył się latynoamerykański serial Violetta produkcji Disney Chanel. Później ten sam producent postawił na dwie kolejne produkcje w podobnym klimacie Soy Luna i Bia. Jak Violetta zyskała sławę i popularność na całym świecie, a w samej Polsce odbyły sie koncerty z udziałem obsady, tak dwie poprzednie produkcje cieszyły się nieco mniejszym sukcesem.

Produkcja latynoskich hitów przez Disney

Jednak Disney nie zwolnił z produkcją swoich latynoamerykańskich hitów i wciąż stawia na nowe produkcje z tamtych regionów. W 2021 odbyła sie premiera argentyńskiego Entrelazados – gdzie występiła Clara Alonso znana z roli Angie w Violettcie, a w tym roku widzowie państw ameryki łacińskiej mogą cieszyć się kolejnymi dwoma produkcjami. Siempre fui yo z udziałem Karol Sevilli znanej z roli głównej bohaterki Soy Luny. Oraz serial, który już w tym momencie bije rekordy – Papas por encargo. Sama produkcja w przeciągu dwóch tygodni stała się najpopularniejszym serialem latynoskiego Disneya. Jej recenzję znajdziemy na portalu www.recenzje.net.pl. Pojawiają się znani z innych produkcji aktorzy Jorge Blanco, którego mieliśmy możliwośc oglądać w Violettcie, Michael Ronda znany nie tylko jako Simon z Soy Luny, ale również Javier z Netflixowego Control Z, oraz Lalo Brito grający w Zmiksowanej Kailly.

Popularność meksykańskiego serialu

Meksykański serial podbija serca nie tylko za sprawą tej cudownej obsady, ale i również fabułą. Opowiada historię trzynastoletniej Californii (Farah Justitani), która została wychowana przez trzech ojców adopcyjnych kiedy to jej matka zostawiła ją pod ich opieką. Dziewczynka musiała mierzyć się z trudem dorastania bez matki, a trzej młodzi mężczyźni wzięli na siebie to trudne zadanie porzucając ich własne marzenia o graniu w zespole. Produkcja zyskała tak dobre opinie, że pojawiają się głosy o pracach nad kolejnym sezonem.

Jak widać Disney nie skupia się tylko i wyłącznie na amerykańskim targecie i stara się zaglądać do każdego zakątka świata. Promuje i pokazuje kulturę innych państw. Przedstawia nam przepiękne krajobrazy i historie.