Scrable to gra słów, która dość szybko wpisała się w szeregi gier popularnych nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Scrable to gra rodzinna, która uczy i bawi. To gra planszowa przeznaczona dla całej rodziny, która  z pewnością połączy rodzinę i stanie się jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu. To gra, która uczy i bawi, bo przecież nikt nie powiedział, że nie powinno się łączyć nauki z zabawą. Wprost przeciwnie, powinno się.

Dzięki Scrable rozwiniemy ortografię, deklinację, a przede wszystkim poszerzymy swój zasób słownictwa. Najpopularniejszą formą gry w Scrable jest krzyżówka, czyli nic innego jak układanie wyrazów w formie krzyżówki, a raczej dopasowanie wyrazów. Ciekawe może być połączenie gry Scrable z  literami takimi jak: „ó, ż”. Można także układać Scrable jako ciąg słów.

Dość ciekawą formą zabawy jest utworzenie nie tylko grupy wyrazów, ale także stworzenie grup między sobą i współpraca w grupie. Jeżeli podzielimy się na tzw. „teamy” możemy razem rywalizować.

Można także ustalić w jakim języku będzie odbywała się nasza gra. To dobra forma nauki języków obcych. Dlatego po ustaleniu języka naszej gry warto zadbać o odpowiednią ilość literek. Z racji tego, że jak wiemy istnieją takie litery w polskim alfabecie, których np. nie spotkamy w alfabecie angielskim, czyli tzw. polskie znaki. Takie jak: ł, ż, ó, itd.  Można także wykorzystać puste kartoniki. Puste kartoniki mają to do siebie, że zastąpią każdą inną literkę.