Chińczyk jest to gra planszowa, dość popularna od czasów starodawnych. Gra, która łączy pokolenia. Ciekawa forma spędzania czasu wolnego zarówno dla dziadka jak i dla wnuków.

Gry planszowe w ostatnim czasie bardzo wracają do łask. To na pewno lepsza forma spędzania czasu wolnego, niż siedzenie przed telewizorem czy granie na komputerze lub bezczynne marnowanie czasu podczas przeglądania stron w Internecie.

Jeżeli chodzi o graczy, to tak naprawdę potrzeba ich dwóch, ale gra lepiej sprawdza się przy licznie trzech lub czterech graczy. Po prostu jest większe pole do popisu, gra nabiera tempa. Dwójka graczy to bardziej monotonia, dlatego też warto zaangażować jeszcze do gry dodatkowych członków rodziny. Im więcej tym lepiej.

Aby rozpocząć grę potrzebujemy 16 pionków w czterech kolorach oraz kostkę do gry. Cały fenomen gry i jej zasady wcale nie odbiegają od innych gier planszowych. Przesuwamy się na naszej planszy o liczbę oczek wyrzuconą na kostce. Im więcej wyrzucimy tym jesteśmy bliżej mety. Każdy pionek może przeskakiwać nad drugim pionkiem lub go wyprzedzać ( liczba wyrzuconych oczek). Pionki można również zbijać. Ten pionek, który pojawił się jako pierwszy zostaje zbity i wraca do punktu wyjścia. W tej grze nie obowiązuje zasada pierwszeństwa, w sensie, kto był pierwszy.

Grę Chińczyk możemy zakupić w każdym sklepie z zabawkami lub zamówić za pośrednictwem Internetu. Warto wrócić do korzeni i wszczepić wśród dzieci i młodych tradycję i zamiłowanie do gier planszowych.