Zamknięte kina, teatry, siłownie czy restauracje mają skłonić nas do niewychodzenia z domu, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. I choć cel sam w sobie jest jak najbardziej słuszny, większość z nas przeraża perspektywa spędzania całych dni w domowym zaciszu. Jesteśmy bowiem przyzwyczajeni do aktywnego i towarzyskiego życia, jednak udowadniamy, że w domu również można ciekawie spędzić czas.

Maraton serialowo-filmowy

Na co dzień zwykle nie mamy czasu, żeby obejrzeć ciekawy film lub rozpocząć oglądanie nowego serialu. Czas, który spędzamy w domu, to idealny moment na nadrobienie zaległości serialowo-filmowych. Choć kina pozostają zamknięte, możemy urządzić sobie własny wieczór filmowy w domowym zaciszu. W tym celu warto wybrać konkretne tytuły wcześniej, aby nie tracić czasu na szukanie tych najbardziej wartościowych, które chcemy zobaczyć. Przykładowo możemy urządzić noc horrorów, wieczór z filmami świątecznymi czy też komediowy poranek – każda pora jest dobra na seans filmowy. Zatopienie się w świecie fikcji, poza wypełnieniem wolnego czasu, ma jeszcze jedną, dużą zaletę. Pozwala bowiem oderwać się od codzienności, która obecnie jest dosyć przytłaczająca.

Książki, puzzle, gry

Każdy z nas ma na swojej liście co najmniej kilka pozycji książkowych, których przeczytanie odkłada w czasie. Teraz nadeszła idealna pora, aby sięgnąć po ulubione tytuły. W tym celu możemy udać się do biblioteki albo zakupić książkę w księgarni stacjonarnej lub internetowej. Księgarnie zachęcają swoich klientów do czytania poprzez oferowanie im licznych rabatów czy zniżek. Jeżeli zaś nie chcemy sięgnąć po książkę bez wychodzenia z domu i czekania na dostawę, możemy skorzystać z opcji e-booków, wśród których znajduje się coraz więcej znanych tytułów. Okres pandemii to również doskonały czas na to, aby spędzić czas wspólnie z domownikami. W tym celu warto zaopatrzyć się w gry planszowe lub puzzle, które następnie można razem ułożyć. Jest to doskonały sposób nie tylko na spędzenie wolnego czasu, ale również integrację z rodziną bądź z przyjaciółmi, z którymi mieszkamy. Wiele ciekawych książek, gier, puzzli, układanek i innych znajdziemy na stronie Empiku.

Zajęcia kreatywne

Wiosną wiele osób w czynie społecznym rozpoczęło szycie maseczek na masową wręcz skalę. Dziś nie są już one tak potrzebne, gdyż w sklepach możemy zakupić maseczki ochronne za grosze, jednak z pomysłu szycia czy ogólnie tworzenia może skorzystać każdy. Dobrym rozwiązaniem jest uszycie szalika na zimę, swetra czy sukienek dla lalek córki. Wystarczy skrawek materiału, igła, nitka i możemy rozpocząć przygodę z szyciem. Jeżeli zaś dysponujemy kawałkiem wełny i szydełkiem, możemy stworzyć wiele ciekawych dodatków, takich jak czapki, rękawiczki czy kominy. Sami możemy również wykonać ozdoby do domu, na przykład oryginalne plakaty, wazony czy lampiony. Tymczasem żyrandol lub lampy w salonie mogą ozdobić różnego rodzaju wytwory origami. Pandemia to doskonały czas na pobudzenie kreatywności i to nie tylko, gdy w domu mieszkają małe dzieci.

Naucz się czegoś nowego

Wolny czas powinien zmotywować nas do nauki rzeczy, które mogą przydać nam się, gdy czas pandemii będzie już za nami. Możemy rozpocząć naukę nowego języka obcego czy też zapisać się na kurs online, który podniesie nasze kompetencje zawodowe. Warto uczyć się także rzeczy, które stać się naszą nową pasją, na przykład gry na instrumencie czy majsterkowania. Można również pograć w gry komputerowe lub sprawdzić najnowsze gry kasynowe. Nie tylko zapełnimy sobie wolny czas, ale także pobudzimy szare komórki do działania.