Zakaz aborcji to temat dziś bardzo głośny. W całej Polsce w ostatnim czasie odbywało się sporo dyskusji w tym temacie. Przede wszystkim jednak sporo kobiet postanowiło wyjść na ulicę i przeciwdziałać zmianom, które chcą wprowadzić rządzący.

Prawo aborcyjne w Polsce

Do tej pory w prawie polskim od lat widniały 3 pozycje, dla których można zastosować aborcje gdy:

  • ciąża zagraża życiu kobiety,
  • płód jest bardzo mocno upośledzony,
  • ciąża wynikła z gwałtu lub poprzez inny sposób niepożądany.

Teraz w Polsce prowadzone są dyskusje, aby całkowicie zakazać aborcji. Kobiety nie miałyby więc wyboru. Gdyby rzeczywiście zostały te zakazy ściągnięte, to tak naprawdę powstałaby wręcz niesłychana rzecz. Kobiety mogłyby zacząć umierać wraz z nienarodzonym dzieckiem. W przeciągu ostatnich lat naukowcy starali się rozwiązać przyczyny śmierci kobiet w ciąży. I powstały na ten temat niejedne dyskusje.

Film o aborcji

Warto wspomnieć, że w tym celu powstał nawet film. W filmie zostało przedstawione, że ciężarne kobiety rodziły, a następnie umierały na wskutek komplikacji poporodowych. Często przyczyna tkwiła w przechowywaniu zwłok przy kobietach ciężarnych. O czym dokładnie mowa? O zmarłych bakteriach, a więc takich, które przedostawały się z martwej kobiety na zdrową ciężarną kobietę. To zostało rozdzielone. W rzeczywistości w dzisiejszych czasach wszystko, co związane z porodem musi być wysterylizowane. Sterylizacja narzędzi, odzieży, czyste pracownicze fartuchy lekarzy, ręce w rękawiczkach itd.

Dziś Polska stoi przed ważną debatą w kluczowym dla życia wielu ludzi temacie. Nikt by nie chciał, żeby zdrowa kobieta, która może jeszcze urodzić małe potomstwo, musiał umrzeć, gdyż musi umrzeć ze swoim nienarodzonym dzieckiem. A może do tego dojść, gdy umrze wraz z martwym płodem. Gdyż organizm dostaje szoku.

Coś, co do dzisiaj pozostawało nienaruszone, a więc prawo aborcji, które jest dozwolone w 3 przypadkach, zostało teraz skierowane przeciwko kobietom ciężarnym, które muszą strasznie cierpieć, a także umierać na porodówce wraz ze swoim nienarodzonym dzieckiem. Jak więc widać w sprawie prawa aborcyjnego w Polsce i na świecie jest wciąż wiele do zrobienia. Nasze pokolenie powinno być tym, które skutecznie będzie walczyć o prawa kobiet.