Czy słyszeliście kiedyś o zabawie na macie? Na pewno. Idealnym tego przykładem jest gra Twister, która cieszy się największą popularnością wśród najmłodszej części widowni w przedszkolach. Jest to gra w którą możemy także bawić się ze swoimi dziećmi w domu, wystarczy, ze zakupimy idealną planszę do gry.

Jeżeli chodzi o zasady gry, to spośród liczby uczestników musimy przede wszystkim wybrać jedną osobę, która wcieli się w rolę sędziego. Sędzia kręci strzałką, która wskaże kolor. Po wybraniu koloru kierujemy na dane pole naszą dłoń lub nogę. W zależności co chcemy tam postawić. Na tym etapie zabawy nie ma żadnych przymusów i wybór należy do nas. Wskazane pole gry należy do gracza, który jako pierwszy je zajmie. Jeżeli gracze są konfliktowi i nie są w stanie ustalić , kto z nich był pierwszy na danym polu, to ostateczną decyzję podejmuje sędzia.

W momencie, gdy wszystkie pola ( jest ich sześć) są zajęte, to sędzia kręci dalej strzałką. W momencie, gdy sędzia podaję rękę, bądź nogę i kolor, na którym właśnie się znajdujesz, to wiedz, że nie pozostaje Ci wówczas nic innego jak przeniesienie się na inne pole. Niemniej jednak musisz pamiętać, aby było to pole w tym samym kolorze. Jeżeli wszystkie pola są już zajęte nie pozostaje nic innego jak ponowne zakręcenie strzałką.

Podczas gry należy także pamiętać o tym, aby nie dotykać maty łokciem czy też kolanem, albo inną częścią naszego ciała. Dotknięcie powoduje automatyczne wyeliminowanie nas z gry. Zwycięzcą jest ten, kto najdłużej utrzyma się za pomocą rąk czy nóg na powierzchni maty.

Twister to idealna gra zarówno dla mniejszych jak i starszych dzieci i ich rodziców. Jeżeli brakuje Ci pomysłów na zabawę z dziećmi w różnym wieku, to koniecznie sięgnij po tego typu grę.

W zestawie gry znajdą Państwo matę w postaci kolorowych kółeczek oraz tarczę ze strzałką, która ma ułatwić i wskazać nasze przemieszczanie się na planszy.