Dla niektórych rodziców czas kąpieli jest prawdziwym wyzwaniem. Wielu dzieciom kąpiel kojarzy się ze szczypiącymi oczami, nielubianym myciem głowy i przykrym przymusem. Oczywiście o higienę dbać trzeba i warto wpajać dziecku dobre nawyki już od najmłodszych lat. Jak jednak to zrobić, gdy każda kąpiel kończy się płaczem? Z pomocą przychodzą ciekawe zabawy, które zaabsorbują dziecko i odczarują przykre skojarzenia związane z myciem. Oto kilka naszych propozycji, dzięki którym Wasz maluch pokocha przesiadywanie w wannie.

Wspólne przygotowanie kąpieli

Aby oswoić dziecko z kąpielą, możesz zaangażować je w jej przygotowanie. Wspólne wybranie ulubionego płynu do kąpieli, zabawek czy kolorowej piżamy, w którą później dziecko zostanie przebrane, może sprawić, że stres związany z kąpielą znacząco się zmniejszy. Możecie wykorzystać także musujące kule do kąpieli przeznaczone dla dzieci czy inne akcesoria, które mogą umilić pobyt w wannie. Może to być myjka lub gąbka w kształcie zwierzątka czy też płyn do kąpieli z ulubionym bohaterem z bajki. Ciekawą opcją są także wodoodporne książeczki przeznaczone do czytania w kąpieli. Wszystkie te rzeczy pozwolą odciągnąć uwagę malucha i pokażą, że mycie może być naprawdę fajnie.

Malowanie piankami

Twoje dziecko ma duszę artysty i wprost nie można oderwać go od malowania? Może to robić również w kąpieli. Do tego niezbędna będzie pianka kreatywna od firmy Tuban. To kosmetyk przeznaczony do mycia, który jest w pełni bezpieczny dla dzieci i ma właściwości pielęgnujące skórę najmłodszych. Niesamowita konsystencja i przepiękne kolory sprawiają, że można nimi malować po różnych powierzchniach. Dzięki temu podczas kąpieli stworzycie arcydzieła na wszystkich zmywalnych powierzchniach, takich jak brzeg wanny, kafelki czy zasłona od prysznica. Łatwo się zmywają bez pozostawiania śladów, więc nie musicie martwić się o bałagan. Pianki są dostępne w pięciu żywych kolorach. Ich zwarta, chmurowa konsystencja pozwala także na lepienie przeróżnych kształtów. Z taką pianką wprost nie sposób się nudzić!

Zabawa w gotowanie

Mali szefowie kuchni powinni spróbować swoich sił również podczas kąpieli. To właśnie tam można przelewać wodę z garnuszków, dodawać mydlane składniki i wszystko mieszać energiczne bez obaw o zmoczenie podług czy dywanów. Wasz maluch z pewnością ma głowę pełną pomysłów na szalone dania. Możecie stworzyć bitą śmietanę z piany, kisiel z owocowego żelu pod prysznic czy bezy z pianki do golenia. Do zabawy warto przygotować różnej wielkości garnuszki i łyżeczki. Tutaj świetnie sprawdzi się także wcześniej wspomniana kreatywna pianka.

Kim jestem?

Z pianką nie sposób się nudzić! Co powiecie na kąpiel, w czasie której dziecko będzie mogło zmienić się w kogoś innego? Jedną z zalet Tubi Pianek jest ich plastyczność. Dzięki temu można je formować w sposób bardzo swobodny. Można jej użyć, by uformować na ciele kolorowy piankowy naszyjnik, albo krawat. Wystarczy kilka chwil, by dziecko zmieniło wygląd, wzorując się na postaci rodzica, a może bohaterka/ki z ulubionej kreskówki. Z kolorowymi Tubi Piankami przeobrażenie waszej pociechy może być naprawdę fantazyjne.

 

Kreatywna Tubi pianka, oprócz tego, że służy do zabawy, ma właściwości emoliencyjne, czyli m.in. pomaga utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry, jest dla niej łagodna i przyjazna. Wybierając produkty dla swojego dziecka, zwracajmy uwagę, czy mają odpowiednie atesty i są bezpieczne dla maluchów. To właśnie wyróżniki, jakie mają Tubi pianki czy bańki mydlane Tuban, które — co jest dodatkowym atutem — opracowane i produkowane są w Polsce.