Zbliża się lato i wielu rodziców chce zachęcić swoje dzieci do spędzania wolnego czasu na dworze. Jest to zawsze związane z ruchem, aktywnością i bardziej wartościowym spędzaniem czasu niż w domu, na przykład przed telewizorem. Oprócz podstawowych rzeczy, jak gra w piłkę, można zapewnić dziecku różne ciekawsze rzeczy, które mogą je bardziej zainteresować i są mniej spotykane. W sklepie internetowym MilluShop można znaleźć wiele inspirujących przedmiotów do zabawy, które urozmaicą wasz wolny czas z dzieckiem na dworze, zwłaszcza w tym ciepłym i wakacyjnym czasie. Jednymi z ciekawszych są konie Hobby Horse oraz zabawy z użyciem siatki na motyle. Te dwie aktywności sprawią, że Twoje dziecko chętnie zazna sporo ruchu na świeżym powietrzu, a także sporo się nauczy i będzie musiało użyć wyobraźni. Nie ma tak naprawdę nic lepszego dla rozwijającego się malucha. Poniżej dowiesz się o nich nieco więcej, co może przydać się do wymyślenia ciekawego sposobu spędzenia wolnego czasu na łonie natury. Dziecko będzie się bawić, rozwijać i ruszać – to przepis na udany wolny czas.

Zupełna nowość – konie Hobby Horse

Świetnym pomysłem są konie Hobby Horse, które zyskują cały czas na popularności. Twoje dziecko na pewno spośród wielu dostępnych koni znajdzie tego ukochanego, wymarzonego, którym będzie się chciało bawić. Hobby Horse to nic innego jak zabawa z użyciem pięknych koni na kiju. To świetna forma wsparcia fantazji i wyobraźni pociechy. Zabawa ta może być bardzo atrakcyjna jeśli wybierzemy ładnego konia i także ciekawe akcesoria. Wśród nich są na przykład imponujące ogłowia, które w rzeczywistości są faktycznie niezbędne do uprawiania jeździectwa. Zabawa dzięki niej zyskuje nowe warianty.

Koniami Hobby Horse można imitować prawdziwe jeździectwo. A czym by ono było bez przeszkód oraz stajni. W sklepie można dostać całą masę ciekawych przeszkód, z których można zbudować właściwie cały tor. Dzięki temu nie tylko się bawicie, ale i trzeba znajdować rozwiązania z sytuacji z tych przeszkód. Wspomaga to więc wyobraźnię i logiczne myślenie. Oczywiście po wyczerpującym torze przeszkód, koń powinien wrócić do stajni, zostać nakarmiony i dostać wodę – to również jest możliwe.

Hobby horse można uprawiać wszędzie, nawet w własnym, niewielkim ogrodzie. To świetna aktywność fizyczna połączona z zabawą. W Polsce staje się to coraz popularniejsze, choć największą popularnością cieszy się w Skandynawii, gdzie coraz częściej odbywają się zawody z Hobby Horse.

Ciekawa opcja – siatka na motyle

Jeśli chcecie spędzić czas na dworze, a do tego dowiedzieć się trochę o otaczającej nas przyrodzie, świetnie sprawdzi się siatka na motyle i zabawa z jej użyciem. Siatka najczęściej wykonana jest z bezpiecznej sklejki. Do siatki można próbować łapać na przykład motyle, czy ważki. Nie jest to takie proste, gdyż te drugie potrafią latać z prędkością nawet 40 km/h. To ciekawa aktywność, ale trzeba uczulić naszą pociechę na dobro i bezpieczeństwo zwierząt.

Każdy owad to istota żywa, której nie powinniśmy przeszkadzać. Najlepszym sposobem na tą zabawę jest złapanie na przykład motyla na chwilę w siatkę, przyjrzenie mu się i wypuszczenie. Ich miejsce jest na wolności, w naturze i tam powinny odlecieć. Bieganie za owadami jest jednak świetną formą ruchu dla dziecka, które będzie zainteresowane zobaczeniem nowych okazów. Jeśli podejdziemy do tego odpowiednio, nauczymy nasze dziecko szacunku do natury i przyrody, co jest bardzo ważne i przyda mu się w dorosłym życiu.