Gry planszowe nie dość, że dostarczają wspaniałej rozrywki, to jeszcze pozwalają na wspólne spędzenie czasu i cieszenie się sobą.

W tym artykule przedstawimy Ci trzy ciekawe gry planszowe dla całej rodziny.

„Dixit”

„Dixit” to wspaniała gra rozwijająca kreatywność i pobudzająca wyobraźnię. Polega ona na tym, że gracz dostaje określona ilość kart z intrygującymi obrazkami i musi wymyślić do jednej z kart hasło, pozostali gracze wybierają ze swoich talii takie karty, które pasują do tego hasła, a potem muszą wytypować, która karta z wyłożonych należy do gracza, który wymyślił hasło.

Brzmi skomplikowanie? Na szczęście w trakcie gry wszystko staje się proste. Gra ta doskonała jest dla dzieci, bowiem uczy je myślenia, może być też ciekawym sposobem na naukę mówienia o uczuciach i emocjach. „Dixit” to z pewnością niezapomniana rozrywka dla całej rodziny. Dzięki kilku różnym dodatkom, które można dokupić do gry, z pewnością nie znudzi się ona prędko.

„Catan”

„Catan” to gra strategiczna. Nie jest ona skomplikowana, ale dostarcza naprawdę dużo frajdy i przyjemności z rywalizowania. Buduje się w niej drogi, osady i miasta na mapie, z której pozyskuje się określone surowce: drewno, kamień, glinę, owcę oraz zboże. Grze emocji nadaje tzw. Złodziej – czyli pionek, który jest przestawiany przez tego gracza, który wyrzuci liczbę oczek siedem lub który będzie miał w zanadrzu kartę Rycerza.

Przez Złodzieja dani gracze nie czerpią zasobów z określonego pola. Gra z pewnością spodoba się dzieciom i wciągnie całą rodzinę. W „Catanie” nie wystarczy szczęście – trzeba mieć też odpowiednią strategię na wygraną z przeciwnikami. W grze wykorzystać można wiele wariantów map, dlatego każda rozgrywka jest ekscytująca.

„Wsiąść do pociągu”

W tej grze buduje się trasy między określonymi miastami. Do wyboru są trzy mapy: Europy, Azji, Stanów Zjednoczonych.

Otrzymuje się zadania wyznaczające, jakie trasy mamy przygotować, by uzyskać jak największą ilość punktów. Można jednak budować także trasy w innych miejscach, psując przy tym szyki swoim współgraczom. Gra jest naprawdę sympatyczna, nietrudno pojąć jej zasady, a wciąga na długie godziny.

źródło artykułu: https://www.niuanse.pl/ – hobby, zdrowie, lifestyle