Dzieci zawsze uwielbiają się bawić na zewnątrz niezależnie od pogody. Deszcz czy chłód im nie przeszkadza. Nie zmienia to jednak faktu, że w przypadku deszczowej pogody rodzice muszą zadbać o odpowiedni ubiór dla dziecka. Przede wszystkim pomyśleć trzeba o dobrej jakości kaloszach. Powinny być zarówno dla dziecka wygodne, jak i zapewniać mu właściwą ochronę przed wodą i niską temperaturą. Na rynku dostępne są oczywiście różne modele kaloszy dziecięcych. Czym kierować się wybierając te konkretne?

Jakie kalosze dziecięce wybrać?

Dostępne na rynku różne rodzaje kaloszy różnią się od siebie pod wieloma względami. Mowa tu choćby o materiale, z którego są wykonane. Pod tym kątem wyróżnić można kalosze dziecięce wykonane z PCV oraz kalosze wykonane z pianki EVA. Te pierwsze są nieco cięższe. Z drugiej jednak strony są trwalsze od tych piankowych. Kalosze z PCV mogą być dobrym wyborem dla dzieci, które w sposób niewłaściwy układają stopę. Wyposażone są one bowiem w sztywną konstrukcję, która będzie temu zapobiegać. Zaznaczyć jednak trzeba, że tego typu kalosze dziecięce przewodzą temperaturę. Oznacza to, że stopy dziecka mogą w nich marznąć. Jeśli chodzi o kalosze z pianki EVA, to te charakteryzują się dużą lekkością. Są one zatem bardzo wygodne dla dziecka. Poza tym znakomicie izolują ciepło. W kaloszach piankowych stopy dziecka nie będą marzły. Niestety są one jednak podatne na uszkodzenia mechaniczne. Niezależnie od tego, na jaki materiał wykonania się postawi, warto dokonać zakupu kaloszy sprawdzonego producenta. Dobrym przykładem mogą być tu kalosze dziecięce Tommy Hilfiger. Dzięki temu można mieć pewność, że spełnią one swoje zadanie.

Na co zwrócić uwagę wybierając kalosze dziecięce?

Kupując kalosze dla dziecka, przede wszystkim uwagę zwrócić należy na to, czy jest to model antypoślizgowy. W takich kaloszach dziecko bowiem na pewno się nie poślizgnie i nie upadnie podczas zabawy. Takie właśnie są kalosze dziecięce Tommy Hilfiger. Istotna jest również wysokość cholewki. Im wyższe kalosze, tym lepiej. Dodatkowo cholewka powinna być również odpowiednio zabezpieczona. Warto zatem postawić na kalosze ze ściągaczami, które uniemożliwiają przedostawanie się wody do wnętrza. Dobrym rozwiązaniem będzie także zakup kaloszy z ocieplaną wkładką.

Jaki rozmiar kaloszy dla dziecka?

Wybierając kalosze dla dziecka, nie można zapomnieć o właściwym dopasowaniu ich rozmiaru. Ważne, aby nie były one za duże, ponieważ chodzenie w nich będzie wówczas dla dziecka dość niewygodne. Przed zakupem warto zatem dokładnie zmierzyć stopy dziecka. Następnie do uzyskanego rozmiaru dodać należy 5-10 mm. Wspomniane już kalosze dziecięce Tommy Hilfiger dostępne są w wielu rozmiarach. Dzięki temu rodzice nie mają problemu z zakupem odpowiedniego modelu.