Popularne modele łóżek dziecięcych coraz częściej wyposażane są w szeroką szufladę wsuwaną pod materac. Z jednej strony świetnie wykorzystuje ona przestrzeń pod łóżkiem, która w tradycyjnych modelach na wysokich czterech nogach służyła jedynie do zbierania kurzu. Z drugiej strony natomiast szuflady świetnie wpisują się w charakter zabudowanych łóżek, dodatkowo sprawiając, że nie wpadnie pod nie żadna zabawka.

Szuflada pod łóżkiem i możliwości przechowywania

Co można przechowywać w szufladzie pod łóżkiem? W tej kwestii nie ma właściwie żadnych ograniczeń. W pokojach dziecięcych, w których nie ma zbyt wiele miejsca na wstawienie mebli takich jak szafa lub komoda, w szerokiej szufladzie pod łóżkiem często przechowuje się nawet codzienne ubrania. Dla dziecka jest to zwykle wygodne rozwiązanie – kiedy wstaje rano, od razu przy łóżku może zacząć wybieranie swojego stroju i przebieranie się. W pokojach, w których miejsca jest pod dostatkiem, w szufladach pod łóżkiem często przechowuje się zabawki, sezonowe ubrania, albo czystą pościel.

Wszystko, co włoży się do szuflady pod łóżkiem, pozostaje całkowicie niewidoczne, co niezwykle ważne w przypadku pokojów dziecięcych. Często panuje w nich bałagan, więc dość prawdopodobne, że na przykład zabawki przechowywane pod łóżkiem także wkrótce nie będą już estetycznie ułożone. Nie ma jednak powodów do zmartwień – dosunięta szuflada jest jak zamknięta szafa i nikt pewnie nawet nie wpadnie na to, żeby do niej zaglądać.

Funkcjonalna szuflada, czyli jaka?

Łóżka dla dzieci z szufladami tworzone są tak, aby kształt i wygląd szuflady pasowały wizualnie do konstrukcji całego mebla. Ich dopasowanie widać dobrze wśród popularnych modeli na stronie https://kocotkids.com/produkt/lozko-dzieciece-z-szuflada, spośród których można znaleźć łóżko odpowiednie do praktycznie każdego dziecięcego pokoju.

Co poza kwestiami wizualnymi jest ważne przy wyborze funkcjonalnej szuflady? Przede wszystkim jej łatwość otwierania, również dla dziecka, szczególnie jeśli ma ono regularnie korzystać z przechowywanych w niej rzeczy. Istotna jest także trwałość dna szuflady, które obciążone nie może pękać ani się zapadać.