Zabawa zabawą, ale warto znaleźć też czas na edukację i rozwój naszego dziecka. Istnieje wiele rozrywek, które pobudzają kreatywność i wyobraźnię naszych pociech, ale nic tak nie rozwija jak wspólne wycieczki i podróże poza domem. Nie warto zakotwiczać się w czterech ścianach, podczas gdy w okolicy istnieje wiele ciekawych miejsc wartych zobaczenia i odwiedzenia. Obecnie wiele muzeów, kin, teatrów posiada w swojej ofercie również wydarzenia dla małych pociech, które wkraczają powoli do wielkiego świata. Gdzie najlepiej wybrać się z dzieckiem, kiedy posiadamy wolny wiosenny weekend do dyspozycji? Oto kilka propozycji.

Wspólna wycieczka do ZOO – pokaż dziecku rzadko spotykane zwierzęta

Odwiedzenie zoo to idealna okazja, aby pokazać swojemu dziecku, jakie wspaniałe istoty zamieszkują naszą planetę. Obecnie na terenie Polski istnieje od groma bogatych ogrodów zoologicznych, które na swoim terenie mieszczą bardzo rzadko spotykane gatunki zwierząt zesłane z dalekich stron. Nie da się ukryć, że najlepiej odwiedzić zoo w okolicach wiosennej pory roku. Jest to związane z dwoma powodami. Po pierwsze, w wakacje kiedy rodziny wyjeżdżają na urlop, na terenie ogrodów zoologicznych znajduje się prawie dwa razy więcej turystów, w związku z czym w zoo jest tłoczno i mniej przyjemnie. Drugim powodem jest wysoka temperatura, która niespecjalnie podoba się niektórym zwierzakom, w związku z czym chowają się one w cieniu, a nawet w schronach, gdzie nie można ich zobaczyć.

Księgarnie i biblioteki – wiosenne książkowe obniżki

Wiosna to czas, w którym w wielu księgarniach możemy zaskoczyć się atrakcyjnymi obniżkami cen. Ponadto, czytanie na świeżym powietrzu podczas rodzinnego pikniku jest o niebo lepsze niż zagłębianie się w lekturze wieczorem przy świetle lampki. Wiosenna aura, ciepłe słońce często pobudza nasze dzieci to większych aktywności, w związku z czym można wykorzystać ten czas na zachęcenie swoich pociech to częstszego czytania. Z całą pewnością poznanie przygód bohaterki Tajemniczego Ogrodu będzie bardziej zachęcające w obliczu otaczającej nas kwitnącej wiosny. Czytając lekturę w ogrodzie, możemy wyobrazić sobie sytuację przedstawioną w powieści, a nawet pobawić się w prawdziwy Tajemniczy Ogród.