Kiedy śnieg już topnieje, a temperatura na zewnątrz wskazuje niekiedy ponad 10 stopni Celsjusza, dzieci aż rwą się do wyjścia na świeże powietrze. Nie ma sprzeciwu, że wiosna to idealna pora roku na zabawy, które skupiają w sobie nieco więcej aktywności niż te podjęte w domu, kiedy za oknem jest śnieżno, szaro i ponuro. Wiosna to czas, kiedy nareszcie możemy wyjść na zewnątrz, nie przejmując się mrozem oraz niską temperaturą. Choć zimą dzieci również chętnie wychodzą na zewnątrz, aby ulepić bałwana czy zbudować iglo to jednak początki wiosny sprawiają, że na twarzy naszych pociech pojawia się uśmiech. Nic tak nie cieszy jak pierwsze śpiewy ptaków, promienie ciepłego wiosennego słońca oraz zapach świeżej zielonej trawy. Co robić z dziećmi u początków tej wspaniałej pory roku? Oto kilka propozycji.

Spacer do parku i… rodzinny piknik na świeżym powietrzu!

Rodzinny spacer wiosenną porą jest nad wyraz wyjątkowy. To właśnie o tej porze roku kwitną cudowne kwiaty, słońce wysyła najpiękniejsze promienie i z każdym dniem zachodzi coraz później. To jak diametralnie zmienia się pogoda u początków wiosny, jest idealnym powodem, aby w wolny dzień wybrać się na wiosenny spacer. Ponadto, pogoda i temperatura sprzyja organizowaniu na terenie parku czy lasu wspólnego, rodzinnego pikniku. Jeżeli Twoja pociecha obchodzi swoją rocznicę urodzin w marcu lub kwietniu, warto zorganizować przyjęcie w ogrodzie. Jest to z pewnością nieporównywalne z przyjęciem urodzinowym zamkniętym w domu tudzież w kawiarni, ponieważ można urządzić wówczas grilla lub rozpalić ognisko! Nic tak nie cieszy jak wspólne śpiewanie z dzieciakami przy gitarze na łonie natury.

Wianki i mydlane bańki!

Wiosna to czas, w którym na zewnątrz roi się od pięknych kwiatów i zielonej trawy. Żadna inna pora roku nie oferuje możliwości uzbierania tyle pięknych i wspaniałych roślin. Jest to idealny moment, aby nauczyć swoje dziecko plecenia wianków. Każda dziewczynka ucieszy się, że posiada korony kwiatowej na swojej głowie. Ponadto, do zabaw na świeżym powietrzu idealnie sprawdzą się bańki mydlane. W internecie znajdziesz od groma przepisów, a Twoje dziecko będzie zachwycone w trakcie dmuchania jak największych baniek. Ponadto, można zorganizować konkurs – kto złapie najwięcej baniek mydlanych, zanim dotkną one ziemi?