Pandemia koronawirusa sprzyja siedzeniu w domu. Warto nie marnować czasu i odciąć się trochę od niezbyt kolorowej rzeczywistości i wybrać grę Monopol lub Eurobiznes.

Monopol lub Eurobiznes to gry w których możemy zakupić nieruchomości bez kredytów, formalności i nie musimy nawet udawać się do maklera. Wystarczy tylko gra i odpowiednie towarzystwo. Grę zna chyba bardzo wiele pokoleń, ponieważ pojawiła się ona na obecnym rynku już ponad 80 lat temu. To też swego rodzaju narzędzie służące jako edukacja. Każda gra na swój sposób edukuje, jedna mniej, druga bardziej, ale edukuje. W grze może grać nawet 6 graczy. Gra może się rozpocząć nawet przy liczbie dwóch graczy.

Gra zmieniała się jednak i z każdym rokiem ewaluowała. Zmieniała się pod kątem dopasowania terytorialnego. Wiele krajów dodawało swoje rejony i miasta do gry. Można powiedzieć, że istnieje w kilkunastu językach i tak naprawdę każde państwo, które dodało swoje miasta może  śmiało powiedzieć, że to gra rodzima. Gra nabiera tempa i rozkręca się wtedy, gdy wejdziemy w posiadanie wszystkich nieruchomości.

Oprócz pionków i pól w grze znajdują się także dwa miejsca przeznaczone na szansę i ryzyko. Jeżeli staniemy na polu z napisem Szansa, to jak sama nazwa wskazuje losujemy odpowiedni bonusik i czytamy nasze przeznaczenie. Analogicznie w kwestii, gdy staniemy na polu Ryzyko. Oba te słowa łączą się z życiem, albo tracimy, albo zyskujemy i wygrywamy.

Tak więc jeżeli chcecie wejść w posiadanie Miami czy całego stanu Ohio, to zagrajcie w grę.