Pojawienie się nowego członka rodziny to ogromne wydarzenie dla młodych rodziców. I to nie tylko ze względu na potrzebę zorganizowania przestrzeni dla dziecka w mieszkaniu, lecz przede wszystkim z powodu nowych obowiązków. Szczególnie jeśli na świat już niedługo przyjdzie pierwsze dziecko. Jednym z głównych tematów, o które rodzice się bardzo mocno martwią w dzisiejszych czasach jest karmienie piersią. Jak podejść do tego tematu?

Karmienie piersią w praktyce

Obecnie coraz więcej mówi się o korzyściach płynących z naturalnego karmienia. Karmienie piersią przynosi szereg korzyści zarówno dziecku, jak i matce. Wiele kobiet chciałoby karmić piersią, jednak czasem gdzieś po drodze okazuje się, że nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Na szczęście historie innych matek są w stanie nieco bardziej rozjaśnić nam cały pogląd na tę sytuację. Dlatego dzięki możliwościom obecnych czasów, tak naprawdę warto już przed porodem zdobyć trochę podstawowej wiedzy na temat laktacji oraz tego, jak karmienie piersią wygląda w praktyce.

Naturalne karmienie piersią a problemy

Zanim jednak przejdziemy do wysnuwania jakichkolwiek wniosków w temacie naturalnego karmienia piersią, to musimy pamiętać o weryfikowaniu zdobytych informacji. Dobrze jest znaleźć wartościowe źródła wiedzy laktacyjnej, a także przed porodem zaopatrzyć się w dane kontaktowe do doradcy laktacyjnego z naszego sąsiedztwa. Zawsze warto zdobyte informacje skonsultować ze specjalistami, a nie jedynie z osobami, których wiedzy tak naprawdę nie możemy zweryfikować. Oprócz tego zaleca się także, aby zawczasu przygotować listę akcesoriów, które mogłyby się przydać w przypadku pojawienia się problemów. Dobrze jest zatem wybrać laktator, który nas interesuje i zrobić listę przydatnych środków pielęgnacyjnych, czy suplementów wspomagających karmienie piersią. Takie przygotowanie i odpowiednia wiedza o laktacji zdobyta wcześniej pomoże uniknąć ewentualnych problemów i zapewni satysfakcjonujące karmienie piersią.