Pierwszy wypad pod namiot z dzieckiem to świetna przygoda dla całej rodziny, ale też czas, gdy wreszcie możecie zrelaksować się i odpocząć od codziennych stresów, choćby w pracy. Jednocześnie możecie naprawdę dobrze się bawić i przy tym nie korzystać ze smartfonów. Dziś przedstawimy Wam zasady, dzięki którym zaplanujecie idealny wypad pod namiot. O czym więc musicie pamiętać?

Zabierzecie dobry humor

Zaczniemy może od niezupełnie praktycznych rad, lecz od tego, by zabrać ze sobą dobry humor. Nawet jeżeli jesteście zmęczenie po pracy czy też stresujecie się nowym projektem, powinniście wszystkie te problemy zostawić w domu i nastawić się tylko i wyłącznie na dobrą zabawę. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że coś może pójść nie tak, choćby pogoda może nie dopisać, ale i tak możecie wspólnie spędzić miło czas i zacieśnić więzi rodzinne. W myśl zasady, że życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać należy też pomyśleć o tym, co może się zdarzyć i przygotować się na różne sytuacje, choć rzecz jasna wszystkich nie jesteście w stanie przewidzieć.

Jak się spakować, by nie żałować?

Podstawą jest dobry i duży namiot. Ale niezbędne są też karimaty bądź grube śpiwory. Jeżeli nie do końca jesteście przekonani czy zaśniecie na ziemi bez swojego wygodnego materaca, to możecie pójść na mały kompromis i zabrać ze sobą dmuchane materace. Takie dedykowane miłośnikom atrakcji outdoorowych można zakupić za mniej niż 200 złotych i trzeba przyznać, że rzeczywiście zapewniają wygodę. Przyda się też zabranie ulubionych poduszek, gdyż dzięki nim przynajmniej dzieciom lepiej będzie się zasypiać. Teraz czas pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu torby z rzeczami. Powinny w niej znaleźć się ubrania na zmianę, choćby na wypadek, gdyby dziecko się pobrudziło czy pobrudziło Was. Ale odpowiednią odzież trzeba też przygotować jadąc pod namiot. Na pewno bielizna termoaktywna dla dzieci jest niezbędna. Nie tylko pozwala na utrzymanie ciepła, ale też odprowadza wilgoć i zapobiega przegrzaniu się, a przy tym jest wygodna. Dorośli również powinni zaopatrzyć się w ten rodzaj bielizny. Dobra bielizna termoaktywna dla dzieci czy dorosłych nie krępuje ruchów i nie odciska się na skórze. Jeżeli chodzi o pozostała odzież to ważne, aby była ona dostosowana do pogody, ale jednocześnie wieczory czy noce mogą być chłodne i coś grubszego także nie zaszkodzi. Ważne jest także to, aby ubrania były maksymalnie wygodne i nie krępowały ruchów. Przydadzą się też buty z mocną podeszwą, wszak przecież nie będziecie spędzać całego dnia w namiocie, lecz zapewne wybierzecie się na wycieczkę.

Atrakcje

Samo nocowanie w namiocie może być świetną przygodą. Ale jednak trzeba też zadbać o atrakcje. Dzięki nim będziecie bawić się jeszcze lepiej. Dobrze jeżeli wybierzecie atrakcje outdoorowe, czyli wybierzecie się na spacer po lesie. Możecie też pójść nad rzekę czy też łowić ryby, oczywiście metodą no kill. Po całym dniu atrakcji poczujecie nie tylko radość, ale też zmęczenie i zaśnięcie będzie łatwiejsze. Oczywiście wieczór powinniście też przeznaczyć na gry planszowe, ale i rozmowy. Nie zalecamy opowiadania strasznych historii. Na pewno podczas wycieczki pod namiot należy zrezygnować ze smartfonów. Rzecz jasna warto mieć telefon na wypadek różnych niespodziewanych zdarzeń, ale w żadnym wypadku nie powinniście korzystać z niego, by choćby zagrać w grę czy przejrzeć sieć. Ten czas powinniście spędzić rodzinnie, dobrze się bawiąc.

Co jeść pod namiotem?

Warto wcześniej spakować ulubione jedzenie dzieci. Może to być makaron z serem czy też kanapki z kremem czekoladowym. Od czasu do czasu można pozwolić sobie na odstępstwo od zdrowej diety. Możecie też piec kiełbaski czy warzywa na ognisku. Zalecamy też przygotowanie pianek. A wieczorem możecie przygotować pyszną gorącą czekoladę. Wystarczy tylko zabrać mleko, śmietankę i kilka tabliczek czekolady. Wszystkie składniki gotujemy na małym ogniu kuchenki gazowej i już po krótkim czasie mamy smaczną, a wręcz pyszną czekoladę. Można jeszcze do niej dodać pianki i upieczone na ognisku. Wiadomo, że takie jedzenie nie jest zdrowe, ale z drugiej strony raz na jakiś czas nie zaszkodzi. Możecie jeszcze przygotować sałatkę z pomidorami i kurczakiem. Wtedy Wasze sumienie nieco się uspokoi, bo podacie też nieco zdrowego jedzenia.