Pomysłów na zabawę klockami Lego jest bez liku. Poznaj świat najnowszych zestawów Lego, które pobudzą kreację Twojego dziecka i… Twoją.

Czym się kierować przy zakupie zestawu Lego Friends?

Klocki Lego Friends powinny być przede wszystkim dopasowane do wieku dziecka. Tylko w ten sposób będą dla niego atrakcyjne, a przede wszystkim: bezpieczne. Producent ostrzega, że niektóre Friends Lego mogą zawierać elementy drobne, które mogą zostać przez maluchy wchłonięte lub połknięte, dlatego na wszystkich zestawach widoczny jest sugerowany wiek, od którego można bawić się daną zabawką. Kolejną, równie istotną kwestią, są oczywiście zainteresowania dziecka. Marka Lego od dekad dba o to, aby możliwie urozmaicać oferowane przez siebie zestawy tak, aby odpowiadały każdym gustom i hobby.

Lego Friends pierwotnie tworzone były z myślą o dziewczynkach w wieku ponad pięciu lat, dlatego też niemal każdy zestaw Lego Friends zawiera figurki zwierząt i ludzi oraz utrzymany jest w jasnej kolorystyce. Obecnie jednak żadne zestawy nie są ukierunkowane do dzieci ze względu na ich płeć i nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupować je zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców, jednak prawdopodobnie najczęstszymi odbiorczyniami będą dziewczynki.

Ciekawostka: chociaż prawidłowa nazwa markowa zestawu to Lego Friends, niekiedy w internecie można spotkać się z potoczną nazwą „Lego Frenc”. Nie jest ona poprawna, tylko fonetyczna (ang. friends, czyli przyjaciele, wymawia się [frenc]).

Lego Friends: zestawy wspierające ideę przyjaźni

Klocki Friends Lego wprowadzają dzieci i ich rodziców w życie stworzonego przez markę miasta Heartlake City zamieszkiwanego przez pięć przyjaciółek: Andreę, Stephanie, Mię, Olivię i Emmę, które razem przeżywają moc przygód. Najpopularniejsze zestawy Lego Friends pozwalają zbudować bazę ratowniczą, salon fryzjerski dla czworonożnych pupili, centrum handlowe a także szkołę. To jednak nie wszystko! Popularne „Friendsy” obejmują także zestawy umożliwiające konstrukcję ekologicznej farmy, stajni dla kucyków, plaży surferów, a nawet ciężarówki recyklingowej. Małe zestawy obejmują automat do dyskoteki, furgonetkę do kliniki dla zwierzątek, samochód z lodami, piekarnię czy wózek do pielęgnacji kotów. Szeroka oferta zestawów oferuje długie godziny zabawy, rozbudza kreatywność i zachęca do wspólnej aktywności z przyjaciółmi. Marka regularnie aktualizuje Lego Friends, a nowe zestawy pojawiają się co kilka-kilkanaście miesięcy.

Czym się kierować przy zakupie Lego Creator?

Podobnie jak w przypadku Lego Friends, również przy zakupie Lego Creator należy kierować się przede wszystkim wiekiem dziecka, a także jego umiejętnościach. Lego Creator zostały stworzone z myślą o osobach, które lubią tworzyć całkiem nowe konstrukcje z klocków Lego, ale także dla tych, które wolą przebudowywać już istniejące obiekty. W zestawach Lego Creator odnajdziemy zatem figurki zwierzątek (jeżyki, sówki, kotki i inne), jak i statek piracki, repliki znanych zabytków architektonicznych czy skomplikowane pojazdy.

Co ciekawe, Lego Creator (w przeciwieństwie do np. Lego Friends) z łatwością znajduje również odbiorców wśród osób dorosłych, a szczególnie kolekcjonerów. Dla tych ostatnich Lego przygotowało zestawy takie jak stadion Realu Madryt, wehikuł czasu znany z kultowego filmu „Powrót do przyszłości” czy skuter Vespa, a to tylko niektóre z propozycji.

Zestawy Lego City: świetna zabawa dla małych i dużych

Czy istnieje coś przyjemniejszego od budowania własnego miasta? Lego City to rozbudowana seria zestawów pozwalających na stworzenie własnego fikcyjnego miasta o dowolnych rozmiarach. Zestawy Lego City obejmują zarówno „rzeczywiste” pojazdy i budynki jak np. straż pożarna, szpital, ratusz, restauracja, szkoła, parking wielopoziomowy czy plaża, ale również fantastyczne i niesamowite. Lego City pobudza kreatywność i daje nieskończone możliwości. Jak oczywiście wszystkie produkty Lego, także i klocki Lego City łączą się z innymi seriami. Jak widać, nie ma lepszego pomysłu na prezent niż klocki Lego.