Chcesz korzystać z zimowej aury i wybrać się na spacer z niemowlakiem, ale boisz się, że dziecku będzie za zimno? Zaopatrując się w odpowiednie zimowe akcesoria dla niemowląt, mróz i śnieg nie będą Wam straszne. Niemowlęta i małe dzieci powinny regularnie wychodzić na zewnątrz o każdej porze roku. Istnieją sposoby, aby zapewnić maluchom ciepło także zimą.

Co warto kupić dziecku na zimę?

Przydatnych akcesoriów, które na pewno warto zakupić dziecku jest całe mnóstwo. Pierwszy z nich to zakup zimowego śpiworka do wózka. Skutecznie chroni on maluszka przed zimnem i wiatrem. Śpiworki do wózka są dostosowane zarówno do gondoli, jak i spacerówki. Wiele z nich można wykorzystać jako śpiworek do fotelika samochodowego. Przyda Ci się także kombinezon zimowy dla niemowlaka. Wodoodporny i ocieplany spełnia podobną funkcję jak śpiworek do wózka, czyli dobrze chroni przed zimnem. Na rynku są dostępne kombinezony zimowe dla niemowląt i dzieci, które już potrafią chodzić. Jeśli Twoje chodzące dziecko nie chce siedzieć w wózku, zamiast śpiworka wybierz ciepły, zimowy kombinezon.

Podstawowa odzież dziecięca na zimę

W czasie zimy niezbędne będą również inne części odzieży dziecięcej na zimę, a więc czapka, szalik oraz rękawiczki. Dla małych dzieci najlepsze są rękawiczki z jednym palcem i połączone sznurkiem. Jeżeli dziecko nosi kombinezon bez otworów na dłonie, to oczywiście rękawiczki nie będą mu potrzebne. Kombinezony dla niemowląt mają przeważnie rękawy bez otworów lub z rozpięciem na dłonie.

Przydatne akcesoria dla dziecka na okres zimowy

Akcesoria do wózka, które przydadzą Ci się podczas zimowych spacerów, to termoopakowanie na butelkę lub termos. Takie termiczne etui na butelki jest niezbędne, gdy na spacer chcesz zabrać mleko, wodę lub inny napój dla dziecka. Dla Ciebie dobrym pomysłem będzie kubek termiczny z kawą lub herbatą. Pomocny jest uchwyt do wózka na kubek termiczny czy termos. Podczas spaceru z dzieckiem chroń dłonie przed zimnem, kupując mufki do wózka z jedną rączką lub rękawice do wózka z dwoma rączkami. Specjalne zimowe akcesoria dla niemowląt i dzieci w tym akcesoria do wózka sprawią, że zimowy spacer będzie prawdziwą przyjemnością. Podczas zimowej aury nie musi nam być wcale spieszno do domu. Musimy jednak zadbać o ciepły ubiór oraz funkcjonalne akcesoria dla dzieci na zimę.