Puzzle to zabawa polegająca na stworzeniu jednego większego obrazka z mniejszych elementów.

Puzzle można także porównać ze światem lub życiem, które składa się z wielu elementów, które po połączeniu stworzą idealny obrazek całości. Puzzle są bardzo popularną formą rozrywki zarówno dla najmłodszych jak i dla ich rodziców. To swego rodzaju zabawa dla całej rodziny.

W sklepach z zabawkami możemy spotkać puzzle przeznaczone dla każdej grupy wiekowej. Ich wielkość jest dostosowana do wieku dziecka. Wiadomo, że małe dziecko nie powinno układać puzzli w małych gabarytach, ponieważ może połknąć te kawałeczki. Dlatego dla małych dzieci poleca się zdecydowanie puzzle o większych gabarytach.

Puzzle na rynku są dostosowane do potrzeb odbiorców. Dla dzieci są to postacie z bajek lub ulubionych gier komputerowych czy też dotyczące bohaterów kreskówek. Dla nieco starszej publiczności jest cały szereg puzzli przedstawiających państwa, miast oraz inne rzeczy, które są przedmiotem naszych zainteresowań. Biorąc pod uwagę merytorykę możemy powiedzieć, że stwarzamy świat z części.

Układanie puzzli wymaga też koncentracji, a nie ma chyba niczego lepszego niż skoncentrowanie się na układance wraz z rodziną. Dzięki wspólnemu spędzaniu czasu więzi się zacieśniają, a buzie się uśmiechają. To niezwykle pozytywny zastrzyk energii. Współczesny świat niestety za bardzo został zdominowany postępującym rozwojem technologicznym. Każdemu Przyda się inny rodzaj